Przeglądasz:
Praca

Strona 1 z 25  > >>

Zmiany w zasadach opłacania składek na FGŚP za pracowników "bliskich" pracodawcy

Od września 2017 r. pracodawcy zatrudniający członków swojej rodziny są zobowiązani opłacać za nich składki na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Bowiem weszły w życie przepisy zmieniające m.in. definicję pracownika w rozumieniu ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. W efekcie tej zmiany członkowie rodziny pracodawcy zostali również objęci ochroną roszczeń pracowniczych.

Powyższe zmiany wprowadziła ustawa z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1557), która weszła w życie 5 września 2017 r.

17.10.2017
Więcej...

Biuro Rachunkowe Anna Gembicka przyjmie do pracy specjalistów oraz osoby chetne do podwyższenia kwalifikacji zawodowych.:

CV prosze składać praca@biuro-ag.pl podając numer referencyjny. Stanowiska Księgowy i Specjalista d/s kadr i płac są to stanowiska samodzielne dla kandydatów z doświadczeniem. Pomoc księgowa i kadrowa sa to stanowiska z możiwością nauki lub przeszkolenia do wykonywania pracy.

Księgowy/Księgowa Nr referencyjny AG/1-K/2017

WYMAGANIA:

- wykształcenie wyższe ekonomiczne ( może być w trakcie studiów),

- doświadczenia zawodowego w zakresie księgowości KPIR, KH (najlepiej w biurze rachunkowym)minimum 3 lata,

- znajomość ustawy PDOOF, PDOOP, VAT,

- umiejętność praktycznego korzystania z aktualnych przepisów podatkowych,

- umiejętność obsługi programu MS Office w tym dobra obsługa Excel,

- umiejętność samodzielnego prowadzenia KPIR, Ryczałt i/lub ksiąg handlowych

- samodzielne sporządzanie rejestrów VAT

- znajomość programów księgowych,

- bardzo dobrej organizacji pracy,

- umiejętność pracy w zespole

KOMPETENCJE I UMIEJĘTNOŚCI MILE WIDZIANE:

- znajomość programów księgowych grupy InsERT GT ( Rewizor, Rachmistrz, Gratyfikant )

- znajomość zagadnień kadrowo-płacowych i ZUS

- doświadczenie w kontakcie z klientem

- umiejętność sporządzania dokumentacji cen transferowych

- znajomość ustawy o rachunkowości

- dobra znajomość języka niemieckiego

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

- dekretacja i klasyfikacja dokumentów

- sporządzanie KPIR

- sporządzanie ksiąg handlowych

- prowadzenie ewidencji księgowych

- prowadzenie rejestrów VAT oraz rozliczanie transakcji IMP/WDT/WNT/SPTK/OO

- rozliczanie rozrachunków oraz różnic kursowych

- prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wyposażenia

- sporządzanie deklaracji

- bieżąca obsługa i analiza kąt księgowych

- przekazywanie informacji finansowych dla klientów biura

OFERUJEMY:

- stabilne warunki pracy

- umowę na czas nieokreślony ( po przejściu okresu próbnego)

- podnoszenie kwalifikacji

SPECJALISTA DS. KADR i PŁAC NUMER  REFERENCYJNY AG/1-SKP/2017

Główne zadania:

  • naliczanie i weryfikacja listy płac
  • sporządzanie umów cywilnoprawnych oraz umów o pracę
  • sporządzanie i przekazywanie PIT-11, PIT-40
  • przygotowywanie sprawozdań do GUS i PFRON
  • obsługa dofinansowań PFRON
  • naliczanie zasiłków dla pracowników wynikających z obowiązku pracodawcy
  • sporządzanie deklaracji do rozliczeń z Urzędem Skarbowym i odprowadzenie podatku dochodowego od osób fizycznych
  • księgowanie wynagrodzeń
  • prowadzenie  dokumentacji pracowniczej
  • nadzór nad terminowym przeprowadzaniem szkoleń z zakresu BHP dla Pracowników
  • nadzór nad terminowym przeprowadzaniem badań lekarskich
  • aktualizacja regulaminów pracy i płacy
  • przyjmowanie stron w sprawach pracowniczych w zakresie w/w prac
  • wprowadzanie danych do systemu komputerowego zakresie w/w prac

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe,
  • min.3 letni staż pracy na podobnym stanowisku przy administrowaniu płacami dla powyżej 150 osób lub praca w biurze rachunkowym na podobnym stanowisku
  • umiejętność sporządzania raportów rozliczeniowych dla ZUS oraz deklaracji podatkowych dla US
  • znajomości Kodeksu Pracy, Ustaw Zasiłkowych oraz Ustawy o Systemie Ubezpieczeń Społecznych
  • praktycznego doświadczenia w zakresie umiejętności naliczania i sporządzania list płac, oraz akt osobowych
  • znajomość programów kadrowo-księgowych  (mile widziane Gratyfikant)
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • bardzo dobra organizacja pracy, komunikatywność
  • skrupulatność, systematyczność, samodzielność, dyskrecja w wykonywaniu obowiązków
  • chęć podnoszenia kwalifikacji zawodowych

Oferujemy:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę/ początkowo na zastępstwo
  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia
  • szkolenia
  • nowoczesne narzędzia pracy

Dodatkowo biuro przyjmuje CV

- Pomoc księgowa nr referencyjny AG/P/2017

- Pomoc kadrowa nr referencyjny AG /PK/2017

- stażysta nr referencyjny AG/stazysta/2017

W CV skierowanym na stanowiska pomoc ksiegowa i pomoc kadrowa warto wpisać umiejętności, które kandydat posiada - tematyczne zgodne ze stanowiskiem księgowy lub specjalista d/s kadr i płac. Ułatwi nam to weryfikację kandydatów.

Umiejętności wpisane w CV będa weryfikowane!